Akıllı Çatı Sistemleri, kullanıcıların tek bir dokunuşla kontrol edebilmesi ve esnek kullanım özellikleri sayesinde popülerlik kazanmaktadır. Sınırsız renk seçenekleri sunan bu sistemler, tamamen alüminyum ve konstrüksiyon malzemelerinden üretilmekte olup geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih edilmektedir.

Şık tasarımı kaliteli çizgisi ile mekanlarınıza renk katan akıllı çatı alüminyum panel sistemi sayesinde sizi yazın sıcağından kışın soğuğundan koruyan ideal bir çözümdür. Yoğun kar alan bölgelerde kar yüküne dayanıklı konstrüksüyonu sayesinde kışında dış mekanlarınızı evinizin sıcaklığıyla kullanmanızı sağlar. Panel boşluğunda bulunan hava boşlukları polüretan dolgu malzemesiyle doldurulabileceği gibi boş olarakda kullanılabilir. Panel boşluğunda bulunan hava kanlları sayesinde yazın sıcağı kışın soğuğu emerek ideal sıcaklığı korumanızı sağlar.

PANEL PROFİLİ Sistemde, 70x150x2,20 mm kesitte 3 odacıklı çift yan kanallı ekonomik model ray profili kullanılabilmektedir. Uzun açılımlar için, 70x150x2,50 mm kesitte, 7 odacıklı çift yan kanallı özel alüminyum ray profili kullanılarak 7.00 metreye kadar açılım sağlanır. İsteğe bağlı olarak, 120x150x2,50 mm kesitte kalın seri, 8 odacıklı tek yan kanallı ray profili de uygulamalar arasında bulunmaktadır. Her parça cephesi, taşıyıcı iki ray arası maksimum 375 cm’ye kadardır. Taşıyıcı profil odacıkları ve yan kanalları, çelik profil takviyesine, çektirmeye ve gergi halat sistemi montajına izin verecek yapıdadır. Taşıyıcı profil yüzeylerinde toz ve kir birikmesine sebep olan herhangi bir pürüz bulunmamaktadır. Sistemin ray kenarlarında suyun ve havanın yandan girmesini engelleyen silikon contalar mevcuttur.

Taşıyıcı Ray Profili Sistemde, 100x150x2-2,5 mm kesitte, 9 odacıklı tek yan kanallı özel alüminyum ray profili kullanılarak 7.00 metreye kadar açılım sağlanır. Her parça cephesi, taşıyıcı iki ray arası maksimum 375 cm’ye kadardır. Taşıyıcı profil odacıkları ve yan kanalları, çelik profil takviyesine, çektirmeye ve gergi halat sistemi montajına izin verecek yapıdadır. Taşıyıcı profil kenarlarındaki oluklama kulakları ile sistemin su akıtması engellenmektedir. Taşıyıcı profil yüzeylerinde toz ve kir birikmesine sebep olan herhangi bir pürüz bulunmamaktadır. Sistemin ray kenarlarında suyun ve havanın yandan girmesini engelleyen silikon contalar mevcuttur.

BAĞLANTI SACLARI VE VİDALAR Sistem üzerinde kullanılacak vida, somun ve bağlantı saçları paslanmaz özellikte olacaktır. Bağlantı levhaları çelik üzeri galvaniz edilmiş olup, “toz boyama” (powdercoating) metotlarından biri ile istenen renkte boyanacaktır.

ÖN DİKEY VE YATAY DİREK PROFİL Ön dikey ve yatay profiller, 120x80x2,20 mm kesitte, ön ve arka yüzeyde çift kanallı alüminyum kesitli olup kendinden yağmur tahliyesi sağlar. Kanallar, oluk ve zemin arasında bağlantıyı kolaylaştırır. Profile vida veya benzeri herhangi bir delici bağlantı yapılmasına gerek bırakmaz. Kanallar içine somun takviyesi ve vida ile bağlantı kolaylaşır. Alt zemin ve üst dere bağlantısı, kanallar kullanılarak özel lazer kesim ve büküm bağlantı saçlarıyla tamamlanacaktır. Dikey profil alt kısımda yer alan Ø 50 delikten su tahliyesi kolaylaştırılır. Şık ve estetik bir görünüme sahip olup sistemin bütünüyle uyumludur. Dikey profil, aynı zamanda sistemin arka ve ön kısmı arasında oluşan yükseklik farkını yatay kullanılarak kapatmak için de kullanılacaktır.

HAREKET MOTORU Sistem üzerinde yer alacak motorlar, Alman menşeili Becker marka olacaktır. Radyo frekans kontrollü ve uzaktan kumanda ile çalıştırılmaya uygun olacaktır. Kullanılacak motor 5 yıl garanti kapsamında bulunacaktır. Sistem ön profili yağmur deresi son noktasında kullanılacak motor sayesinde gergin durumda bulunacak ve bu noktada motor geri gelmeyi önleyerek frenleme yapabilecek kapasitede olacaktır. Kullanılacak motor dakikada 11 devir yapabilecek, IP 44 koruma sınıfında 868,3 MHz frekansta çalışacaktır. İstenilen yerde durdurulabilir, hareket ettirilebilir veya tek tuşla tamamen aç kapa otomasyon sistemlidir. Sistemde yürüyen çatıya hareketi motor ile birlikte gergi için özel olarak üretilmiş Avrupa menşeili triger zaman kayış sistemi sağlamaktadır. Yürüyen çatı akslarına uygun, çatı ile birlikte hareket edebilen Powerled aydınlatma sistemidir. Her çatı aydınlatma butonu birbirinden bağımsız çalışabilir özelliktedir. Sistemin ana taşıyıcısı alüminyum olup yere sabitleme, çelik ankraj ve çelik dübellerle yapılır. Sistemin etrafı tamamen açılabilen, Vertical Stor (motorlu şeffaf mikalı dikey açılır kapanır) sistemle kaplanabileceği gibi, zip perdeli, temperli camlı sürme veya katlanır cam sistemleri uygulanarak da dört mevsim kullanılabilen mekanlar oluşturulabilmektedir.

YAĞMUR DERESİ Akıllı çatı sistemi için özel olarak tasarlanmış oluk sistemi, 120x200x200 derinlik ve genişliğe sahiptir. Oluk bu özelliği ile taşıyıcı raylardan dışarı çıkan paneli içerisine almaktadır. Oluk sistemi, ön dikey profiller ile yatay profil arasına geçme usulü monte edilmektedir. Trapez vidalar yardımı ile bulunduğu konuma sabitlenecektir. Taşıyıcı ray üzerinde panellerin bitim noktasını oluşturacaktır. Profil iç kısmında kalan dere üzerinden gelen suyu Ø50 delikten ön dikey profile aktararak suyun tahliyesini gerçekleştirecektir.

Opsiyonel Seçenekler

  • Led ışığı
  • Infrared ısıtma sistemi
  • Soğutma sistemi
  • Verici ve merkezi kontrol
  • Akıllı telefon kontrolü
  • Güneş sensörü
  • Güneş sensörü
  • Rüzgar sensörü
  • Yağmur sensörü
  • Wifi point

Akıllı Çatı Otomatik Konfor Sağlar

GENEL BAKIŞ Dış mekanlarınızı her mevsim ideal bir şekilde kullanmanızı sağlar. Panellerdeki hava boşlukları sayesinde ısı yalıtımına katkı sağlar. Tüm metal aksamı alüminyumdan oluşur. Zengin renk seçeneğiyle dış mekanlarınıza ve farklı konseptlere uyum sağlar. Motorlu otomasyon sistemi sayesinde kumandalı ve butonlu olarak kullanılması mümkündür. Güneşli havalarda paneller kaldırılarak gölgesinden faydalanırken mekanları havalandırmak mümkündür. Softled uyumu sayesinde aydınlatma seçenekleriyle kendi tarzınızı yansıtabilmenizi sağlar. Sistemin tamamı 5 yıl garantilidir. Sistem profilleri özel tasarımı sayesinde katlanır, sürgü, giyotin cam ve verticalzip perde, wintent güneş kırıcı yan kapama sistemlerine uyumlu ve kolay montaj avantajı sunmaktadır.

Akıllı Çatı + Modüller

Akıllı Çatı sisteminde ihtiyaç duyulan donanım ve yapısal türlere göre farklı ek modüller dahil edilebilmektedir. Zip perde, giyotin cam, kayar cam gibi farklı seçeneklerle sistemi özelleştirmeniz mümkündür.