Bioklimatik Pergola, su geçirmez bir gölgeleme sistemidir. Dönen lameller ve sistem tamamen alüminyumdan yapılmıştır. Güneşli günlerde güneş ışığından koruma sağlar; Özelliği ile yağmur suyundan veya kardan koruma sağlar. Modern tasarımın çeşitliliği ile birlikte sağladığımız  renkler ve farklı olma olasılığı otomatik  sistemlerin renkler ve farklı olma olasılığı otomatik sistemlerin eklenmesi (Led, yağmur, rüzgar, kar sensörler vb.) Bioklimatik Pergola kullanılan açık ve yarı açık alanlarda: evler, turistik tesisler, restoranlar ve kafeler gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Bioklimatik Pergola çalışma sırasında oluşabilecek gürültüyü minimize eder. Lamellerin hareketini lineer motorlar sayesinde 105o olur. Lamellerin serbest hareketine izin veren motorlu sistem, sistemin iç kısmında yer almaktadır. Conta kullanımı sayesinde lamellerden kaynaklanan gürültünün engellenmesi sağlanır, ve lamellerin arasından sızabilecek suyun sağlanır, ve lamellerin arasından sızabilecek suyun önüne geçilir. Lameller kayış sayesinde bir tarafta toplanır. Oluğun iç kısmında led kanalları bulunmaktadır. Led ışığının RGB sayesinde değiştirilebilir. Ayrıca dimmer sayesinde ışık ayarı yapılabilir. Sistemin yan yana getirilmesiyle geniş alanlarda kullanılmaktadır. 

Opsiyonel Seçenekler

  • Led ışığı
  • Infrared ısıtma sistemi
  • Soğutma sistemi
  • Verici ve merkezi kontrol
  • Akıllı telefon kontrolü
  • Güneş sensörü
  • Güneş sensörü
  • Rüzgar sensörü
  • Yağmur sensörü
  • Wifi point

Yapısal Biyoklimatik Modelleri

4 Ayaklı, 1 Sistem Biyoklimatik

3 Ayaklı, 2 Sistem Biyoklimatik

2 Ayaklı, 1 Sistem Biyoklimatik

6 Ayaklı, 2 Sistem Biyoklimatik

12 Ayaklı 6’lı Biyoklimatik

Ayaksız Askılı Biyoklimatik

Maksimum Konforlu Biyoklimatik Sistemler

Seçkin Biyoklimatik Sistemler
Her mekanda kullanılabilen Biyoklimatik Pergola Sistemleri halk arasında daha yaygın olarak Rolling Roof, açılır kapanır çatı, döner teras veya katlanır teras olarak bilinmektedir. Açık havanın tadını en keyifli şekilde çıkarmanız için geliştirilen Biyoklimatik pergolalar bahçe tasarımlarının vazgeçilmez sistemleri arasında yer alıyor. Kış bahçesi tasarımlarında sıklıkla tercih edilen bu sistem, cam sistemi ile tasarlanmış tek bir mekanizma olduğu için aydınlatma için en ideal seçimdir. Sistemde kullanılan cam sistemleri fırtına, dolu gibi olumsuz hava koşullarına dayanıklı olarak üretilmektedir.
Biyoklimatik, 7/24 konfor sağlar.
Sistem açıkken dahi kaliteli tasarım profilleri ile yağmur ve kardan etkilenmeden havalandırma sağlar. Her açıda açılabilen paneller sayesinde istenilen miktarda gün ışığından yararlanma imkanı sunar. Her mekanda uygulama imkanı sağlayan biyoklimatik pergola dünyadaki hiçbir sunroof düzeneğinde olmayan katlama ve toplanma hareketini bir araya getiriyor. Biyoklimatik pergola sisteminde panellerin katlanma hareketi ile çatıdan havalandırma sağlarken gölgeleme özelliğini kaybetmez. Panellerin katlanır özelliği sayesinde, temizlik için çatıya gitmeye gerek kalmadan içeriden kolayca temizlenebilirler. Biyoklimatik pergola modelleri isteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boyası ile renklendirilebilir; Program istenilen renkte yapılabilir. Rolling Roof tavan montajı, hem katlanma hem de toplanma hareketlerini bir arada sunabilme özelliği ile diğer pergola çeşitlerine göre büyük bir avantaja sahiptir. Gün ışığı gibi dış ortam etkilerinin iç mekanlarda istenilen miktarda alınmasına veya iç mekandan uzaklaştırılmasına imkan verir.